Wzór pozwu rozwodowego jest zbędny


Zapewne wpisałeś w wyszukiwarce Google hasło „wzór pozwu rozwodowego” lub „pozew rozwodowy wzór” i trafiłeś na stronę eRozwód.pl, która twierdzi, że wzór pozwu rozwodowego jest zbędny. Pytasz się zatem, dlaczego? Postaramy się to wyjaśnić.

Dlaczego wzór pozwu o rozwód jest zbędny

Ponieważ portal eRozwód.pl proponuje idealne rozwiązanie. Indywidualny pozew rozwodowy lub rozwód z pełnomocnikiem procesowym bez zbędnych dodatkowych kosztów i straty czasu. Jeżeli wolisz spędzić wolny czas z dziećmi lub przyjaciółmi, a nie przed komputerem pisząc pozew o rozwód według wzoru pozwu rozwodowego ściągniętego z jakieś witryny internetowej, to wypełnij formularz i zamów pozew rozwodowy, a my załatwimy całą resztę.

Wzór pozwu o rozwód i problemy z napisaniem

Wraz z podjęciem decyzji o rozwodzie nasuwa się pytanie jak do tego podejść. Rozwodzić się samemu, czy korzystając z pomocy adwokata. Gdy powód zdecyduje się zaoszczędzić koszty adwokackie, postanawia poszukać informacji w necie i ściągnąć wzór pozwu o rozwód. Wzór pozwu rozwodowego udostępniają sądy okręgowe na swoich stronach internetowych, bądź adwokaci lub inne portale informacyjne. Stron, które udostępniają wzory pozwu o rozwód bezpłatnie, bądź za małą opłatą jest wiele. Problem jednak w tym, że po ściągnięciu wzoru pozwu o rozwód użytkownik musi samodzielnie według wzoru napisać i uzasadnić swój pozew rozwodowy. Ponadto musi ustalić sąd właściwy do rozpatrzenia sprawy i numer rachunku bankowego w celu opłacenia kosztów sądowych. Gdy użytkownik nie będzie wiedział co dalej, znudzi się żmudnym pisaniem, lub będzie miał pytanie co do postępowania rozwodowego, może skontaktować się z kancelarią, która udostępniła wzór pozwu o rozwód i za dodatkową opłatą odpowie na pytania.

eRozwód – indywidualny pozew o rozwód za 299 zł*

Jeżeli szkoda Ci czasu na pisanie pozwu o rozwód według wzoru pozwu rozwodowego, skorzystaj z optymalnego rozwiązania serwisu eRozwód.pl i zamów indywidualny pozew rozwodowy, który następnie samodzielnie wniesiesz do sądu. Po wypełnieniu formularza i opłaceniu usługi indywidualny konsultant rozwodowy skontaktuje się z Tobą telefonicznie. Z konsultantem możesz omówić swoją sytuację rodzinną i otrzymać odpowiedź na wszystkie nurtujące Cię pytania bez dodatkowych opłat. Pozew rozwodowy gotowy do wniesienia do sądu otrzymasz na e-mail. Pozew rozwodowy należy następnie jedynie wydrukować, podpisać i wnieść do sądu wskazanego w pozwie, a opłatę sądową uiścić na wskazane w e-mailu konto sądu właściwego.

Wypełnij formularz i zamów indywidualny pozew rozwodowy lub rozwód z pełnomocnikiem procesowym.

Proponujemy rozwiązania na miarę Twoich potrzeb. Sprawdź co możemy dla Ciebie zrobić – wybór należy do Ciebie.

Pisanie pozwu o rozwód według wzoru pozwu rozwodowego jest zbędne. Jeżeli chcesz zaoszczędzić czas i pieniądze zamów indywidualny pozew rozwodowy lub rozwód z adwokatem w portalu eRozwód.pl. To optymalne rozwiązanie pozwala zaoszczędzić czas i pieniądze. Wypełnij formularz na stronie www.erozwod.pl i zamówi pozew rozwodowy lub rozwód z adwokatem. Po opłaceniu usługi, w ciągu 48 godzin indywidualny konsultant rozwodowy skontaktuje się z tobą telefonicznie. Prawnik sporządzi pozew o rozwód. Prawnik wniesie pozew o rozwód do sądu lub indywidualny pozew rozwodowy otrzymasz na maila. Wydrukuj pozew rozwodowy. Podpisz pozew o rozwód. Wnieś pozew o rozwód do sądu.


*Cena brutto, nie zawiera kosztów sądowych, kosztów mediacji i opłat kancelaryjnych, a także wydatków biurowych.

Skontaktuj się z nami i skorzystaj z usługi eRozwód – pomożemy Ci!


Indywidualny pozew rozwodowy i rozwód z pełnomocnikiem

Zalety serwisu eRozwód.pl

 • przejrzystość kosztów – Rozwód w jednolitej cenie na terenie całej Polski,
 • wszystkie niezbędne informacje,
 • profesjonalna pomoc oraz kontakt przez e-mail, telefon, fax,
 • oszczędność czasu i pieniędzy.

Dlaczego serwis eRozwód.pl jest godny polecenia?

Spełniamy oczekiwania naszych klientów, dbamy o bezpieczeństwo powierzonych nam danych, oferujemy profesjonalną pomoc, przejrzystość kosztów i usług oraz całodobowy dostęp do informacji.


Wolę jednak skorzystać ze wzoru pozwu o rozwód

Jaki wzór pozwu rozwodowego wybrać i co dalej?

Rodzaj wzoru pozwu rozwodowego uzależniony jest od potrzeb i sytuacji rodzinnej powoda. Jeżeli strony chcą rozwodu bez orzekania o winie odpowiedni będzie wzór pozwu o rozwód bez orzekania o winie. Jeżeli natomiast wraz z rozwodem sąd ma orzec o winie w rozkładzie pożycia małżeńskiego, należy ściągnąć wzór pozwu o rozwód z orzeczeniem o winie. W sytuacji, gdy małżonkowie mają wspólne małoletnie dzieci, wzór pozwu rozwodowego powinien obejmować również regulacje dotyczące władzy rodzicielskiej, kontaktów z dzieckiem i alimentów na dziecko.

Dobry wzór pozwu o rozwód

Dobry wzór pozwu o rozwód powinien zawierać nie tylko schematyczne podstawy pisma procesowego, ale także dodatkowe informacje, które mogły by się przydać powodowi.

 1. Wzór pozwu rozwodowego powinien zawierać informację odnośnie właściwości sądowej, czyli do którego sądu należy wnieść pozew rozwodowy.
 2. Dobry wzór pozwu o rozwód poinformuje, iż w pozwie rozwodowym należy podać miejsce zamieszkania, a nie miejsce zameldowania powoda, jak i osoby pozwanej.
 3. Dobry wzór pozwu o rozwód wskaże również możliwość podania adresu do korespondencji.
 4. Dobry wzór pozwu o rozwód powinien wskazać jak powód powinien określić żądanie o rozwiązaniu małżeństwa poprzez rozwód bez orzekania o winie lub rozwód z orzeczeniem o winie.
 5. Wzór pozwu o rozwód powinien przykładowo wskazywać załączniki, które są niezbędnym elementem pozwu rozwodowego. Oryginał odpisu skróconego aktu małżeństwa należy zawsze załączyć do pozwu o rozwód. Jeżeli małżonkowie mają wspólne małoletnie dziecko, także odpis skrócony aktu urodzenia dziecka.
 6. Wzór pozwu o rozwód powinien ogólnie określać sytuację dzieci, alimentów i władzy rodzicielskiej. Między innymi powinien informować, że np. w pozwie rozwodowym nie ma konieczności wpisywania dzieci pełnoletnich albo pochodzących z innych związków niż ten, do którego odnosi się pozew rozwodowy.
 7. Wzór pozwu o rozwód powinien informować o możliwościach uiszczenia opłaty sądowej. Powód może opłacić koszty sądowe poprzez naklejenie znaków sądowych (które mogą zostać zakupione w kasie Sądu), bądź przelewem bankowym na rachunek Sądu Okręgowego (kopię potwierdzenia przelewu należy dołączyć do pozwu rozwodowego), lub dokonanie opłaty od pozwu w kasie Sądu.
 8. Wzór pozwu o rozwód powinien także informować, że strona składająca pozew musi osobiście się podpisać na każdym egzemplarzu pozwu rozwodowego.
 9. Wzór pozwu o rozwód powinien również wskazywać, że pozew rozwodowy powinien zostać sporządzony w 2 egzemplarzach – 1 dla Sądu i 1 dla strony pozwanej, jeżeli powód wnosi pozew o rozwód pocztą. W sytuacji, gdy powód chce wnieść pozew rozwodowy osobiście w biurze podawczym, należy sporządzić 3 egzemplarze.

Należy pamiętać, że wzór pozwu rozwodowego udostępniony na portalu internetowym to jedynie przykład. Wzór pozwu o rozwód wskazuje jedynie przykładowe przyczyny rozkładu pożycia małżeńskiego. Wzór pozwu o rozwód należy zawsze zmodyfikować i dopasować do osobistej sytuacji życiowej stron.

Jeżeli wzór pozwu o rozwód będzie informował o większości kwestii z nim związanych, powód ma szanse na samodzielne napisanie swojego pozwu rozwodowego bez dodatkowej pomocy adwokata i bez dodatkowych kosztów. Jeżeli jednak sytuacja rozwodowa będzie odbiegać od opisanego standardu, powód będzie musiał poświęcić wiele czasu na napisanie pozwu o rozwód według ściągniętego wzoru pozwu rozwodowego.Poznaj zalety i etapy eRozwodu

SPRAWDŹ JAK MOŻEMY CI POMÓC